Wydłużenie terminu czasowego wstrzymania ruchu tramwajowego w ciągu ul. Jana z Kolna

Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że na wniosek Wykonawcy budowy tzw. „Nowej Wałowej” z przyczyn technologicznych wydłużeniu ulega termin wstrzymania ruchu tramwajowego na ul. Jana z Kolna. Wstrzymanie ruchu tramwajowego na ul. Jana z Kolna zostaje wydłużone do 21.03.2014 r. do godz. 24:00.

Pierwotny termin, do którego wstrzymany miał być ruch tramwajowy na ul. Jana z Kolna to 14 marca 2014 r. do godziny 24:00. Wykonawca zastrzegł sobie możliwość zmiany tego terminu z uwagi na postęp prac na budowie.

Wydłużenie terminu wstrzymania ruchu tramwajowego w ciągu ul. Jana z Kolna oznacza, że wyznaczone objazdy będą obowiązywać jeszcze tydzień. Przypomnijmy: tramwaje linii 1, 7 i 10 między przystankami „Węzeł Kliniczna” a „Dworzec Główny” są kierowane w obu kierunkach na trasę objazdową: … – Węzeł Kliniczna – Kliniczna – Hallera – Opera Bałtycka – Zwycięstwa – Dworzec Główny – … natomiast tramwaje linii 8 między przystankami „Wyspiańskiego” a „Dworzec Główny” zamiast ul. Jana z Kolna w obu kierunkach jadą trasą zmienioną: … – Hallera – Opera – Bałtycka – Zwycięstwa – Dworzec Główny… według zmienionych rozkładów jazdy.

Ponadto, z uwagi na korektę tras wyjazdowych i zjazdowych z/do zajezdni Nowy Port, będą obowiązują skorygowane rozkłady jazdy linii tramwajowej 3. Nie przewiduje się autobusowej komunikacji „za tramwaj” w ciągu ul. Jana z Kolna z powodu braku możliwości bezpiecznego przejazdu autobusów w rejonie prowadzenia robót.

Dojazd w rejon pl. Solidarności będzie możliwy autobusami linii 100, 151, 154 i 189 (należy skorzystać z pobliskiego przystanku „Wały Piastowskie”). Zgodnie z obowiązującą uchwałą Rady Gdańska w sprawie ustalenia zasad taryfowych, w przypadku funkcjonowania komunikacji zastępczej, bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii. Oznacza to, na przykład, że pasażer, który zawsze jeździł tramwajami linii 7 z Nowego Portu do pl. Solidarności na podstawie biletu jednoprzejazdowego, będzie mógł dojechać tramwajem linii 7 do Dworca Głównego i kontynuować podróż w autobusie linii 154 do przystanku „Wały Piastowskie” na podstawie tego samego biletu.

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Przybywa centrów outsourcingowych na Pomorzu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna przyciąga coraz więcej firm outsourcingowych. Pracę w nich, głównie na terenie Trójmiasta, ma już 40 tys. osób....

Zamknij