Bursztynowy deszcz nagród dla Gdyni

Bursztynowe kompasy – taką nazwę noszą nagrody wręczane podczas Gdańskich Targów Turystycznych dla inwestycji i przedsięwzięć najlepiej promujących turystykę na Pomorzu w minionym roku. W tegorocznej edycji Gdynia została wyróżniona aż pięciokrotnie.

Zdjęcie z ceremonii wręczenie nagród - Fot. P. Bielska

Zdjęcie z ceremonii wręczenie nagród – Fot. P. Bielska

Za wydarzenie roku uznano Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn, które Gdynia organizowała wspólnie z Gdańskiem. W Ergo Arenie rozgrywano mecze grupy „polskiej” i fazy pucharowej, zaś w hali Gdynia Arena potykały się drużyny z grupy D – przez ekspertów określanej mianem najsilniejszej w całym polsko-duńskim turnieju. Ponadto, w tej samej kategorii, wyróżniono Sylwestrową Moc Przebojów, na której w towarzystwie plejady gwiazd polskiej muzyki bawiło się prawie 200 tys. osób oraz największą imprezę triathlonową w Polsce – Herbalife Triathlon Gdynia.
Kolejne wyróżnienia przypadły w udziale inwestycjom zrealizowanym w 2013 roku w Gdyni. Wysokie notowania u jurorów, jako miejsca przyczyniające się do wzrostu ruchu turystycznego w województwie pomorskim, zdobyły: Centrum Nauki Experyment oraz Gdynia InfoBox – Obserwatorium Zmian.

Nagrody i wyróżnienia, którymi uhonorowano gdyńskie przedsięwzia odebrał prezydent Wojciech Szczurek.

Gdańskie Targi Turystyczne to największe targi turystyczne w Polsce północnej.Organizowane są tradycyjnie u progu sezonu turystycznego w centrum kongresowym AmberExpo. Adresowane są przede wszystkim do klientów indywidualnych – mają charakter kiermaszu ofert wakacyjnych i weekendowych oraz promocji walorów turystycznych Polski.

Krzysztof Romański

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zapraszamy na weekend do Gdyni

W sobotę warto wybrać się na gdyńską halę targową na wyjątkową ucztę i pokazy kulinarne. Natomiast w niedzielę wręczone zostaną...

Zamknij