Odpust w Świętym Wojciechu

ZAPROSZENIE METROPOLITY GDAŃSKIEGO

NA UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE KU CZCI ŚW. WOJCIECHA

13 kwietnia 2014

 

Umiłowani w Panu.

 

Zbliżają się uroczystości odpustowe ku czci Św. Wojciecha, patrona naszej Archidiecezji, które w tym roku obchodzić będziemy w łączności z Niedzielą Palmową, 13 kwietnia br. Wzgórze św. Wojciecha w Gdańsku zawsze było miejscem pamięci o tym męczenniku, który stał się fundamentem, na którym budowaliśmy żywy pomnik Chrystusowi na Pomorskiej Ziemi.

Zapraszam  zatem wszystkich wiernych, grupy i wspólnoty duszpasterskie,  siostry zakonne i braci kapłanów w niedzielę, 13 kwietnia br. o godz. 12.00. na Wzgórze Wojciechowe do Gdańska Świętego Wojciecha.

O godz. 9.00 z Bazyliki  Mariackiej w Gdańsku  wyjdzie na trasę Archidiecezjalna Pielgrzymka z relikwiami Św. Wojciecha,  której przewodniczyć będzie Kościelna Służba Mężczyzn „Semper Fidelis”.

Także na trasę pielgrzymkową o godz. 9.00 sprzed kościoła Św. Trójcy
w Gdańsku wyruszy młodzież, aby uczestniczyć we Mszy św. o godz. 12.00.

Po dojściu pielgrzymek dokonamy poświęcenia palm i wyruszymy procesją na Wzgórze, gdzie będę przewodniczył Eucharystii o godz. 12.00 a homilię wygłosi
Biskup Pomocniczy Archidiecezji Gdańskiej Wiesław Szlachetka.

/-/ + Sławoj Leszek Głódź
Arcybiskup
Metropolita Gdański

 

Zapraszamy  wszystkich do trudu pielgrzymowania do  nam najbliższego sanktuarium.

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Bursztynowy deszcz nagród dla Gdyni

Bursztynowe kompasy - taką nazwę noszą nagrody wręczane podczas Gdańskich Targów Turystycznych dla inwestycji i przedsięwzięć najlepiej promujących turystykę na...

Zamknij