Zapraszamy na weekend do Gdyni

Piątkowy wieczór upłynie w takt przebojów musicali wyreżyserowanych przez Macieja Korwina – nieżyjący dyrektor Teatru Muzycznego zostanie uhonorowany w trakcie Korwinaliów. W sobotni poranek kibice piłki nożnej muszą stawić się na plaży Śródmieście – o godzinie 9.00 uroczyste otwarcie finały Coca-Cola Cup 2014 z udziałem Roberta Lewandowskiego, najlepszego obecnie polskiego piłkarza. W niedzielę z kolei warto zajrzeć na bulwar Nadmorski gdzie odbędą się zawody Street Workout Battle 2014, by na własne oczy przekonać się, do czego jest zdolne ludzkie ciało. 
Szczegóły tych i pozostałych wydarzeń znajdują się poniżej – w ten weekend jest ich ponad 30! Polecamy i zapraszamy.
 

PIĄTEK
 
Finał 16. edycji turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup 2014 
Finał 16. edycji turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup, który odbywa się od 12 do 15 czerwca w Gdyni na plaży Śródmieście, to festiwal sportu i futbolu. 
W programie między innymi sobotnie spotkanie z ambasadorem projektu Robertem Lewandowskim oraz wspólne oglądanie Mundialu.
Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_94855.html/.

Artyści Muzycznego w hołdzie dla Korwina
W Teatrze Muzycznym od 13 do 15 czerwca można zobaczyć wyjątkowy koncert poświęcony pamięci Macieja Korwina, dyrektora Teatru w latach 1995 – 2013. W programie najlepsze sceny ze wszystkich musicali, których reżyserem był Maciej Korwin.
W piątek 13 czerwca przed koncertem, Maciej Korwin zostanie ogłoszony patronem Nowej Sceny.
Szczegóły: http://eratuszgdynia.pl/news/1604/.

W Teatrze Miejskim 
Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza 13 i 14 czerwca:
– o godz. 19.00 na sztukę Kena Hughes’a „Sammy” w reżyserii Andrzeja Mańkowskiego.
– 15 czerwca o godz. 20.00 obejrzeć będzie można wielokrotnie nagradzany spektakl „Idąc rakiem”Güntera Grassa w adaptacji Pawła Huellego i reżyserii Krzysztofa Babickiego.
 
Weź udział w „Wyprawie na Biegun Sportu Pozytywnego”
Fundacja Sportu Pozytywnego oraz Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na Ogólnopolskie Sympozjum „Wyprawa na Biegun Sportu Pozytywnego”. 
Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_94443.html/.

W Gdynia InfoBox
Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30) zaprasza: 
– w dniach od 13 do  20 czerwca (sala I p.) – wystawa „Pies szuka domu”.
– 14 czerwca:
– w godz. 12.00 – 18.00 – Lo Fi Robot – otwarte warsztaty z robotyki (sala I p.)
– w godz. 12.00 – 14.00 – MOYAYOGA – pokazy Yogi na trawniku przed InfoBoksem, zajęcia z widzami, warsztat dietetyczny „Surowo mi-poznaj mój surowy świat” oraz promocja Festiwalu Na Zdrowie II edycja.
 
Teatr Gdynia Główna proponuje
Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza:
– 13 i 14 czerwca o godz. 19.00 na gdyńską premierę spektaklu „Kawa, chleb i ser” wg Menueta Louisa Paula Boona. Bilety: 20/30 zł;
– 15 czerwca o godz. 12.00 na Stację Bajek: „Wielkie Ciasto” spektakli inspirowany opowiadaniemJ.R.R. Tolkiena „Kowal z Podlesia Większego” w reżyserii Piotra Srebrowskiego. Bilety: 15 zł.
Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_94983.html/.
 
Wykład psychologa
Centrum Pomocy Psychologicznej SPCh O/G zaprasza w piątek, 13 czerwca o godz. 19.00 do CPP przy ul. Portowej 11 na kolejny wykład otwarty, pt.: „Stań na głowie, czyli co motywuje rożne typy temperamentów?”
Prowadzenie Joanna Grzenia, psycholog i dyplomowany psychoterapeuta. Wstęp wolny.

Po drugiej stronie cienia – z Piotrem Senderem
Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Morska 113) zaprasza młodzież oraz dorosłych w piątek, 13 czerwca o godz. 17.00 na spotkanie, którego gościem będzie Piotr Sender – młody, utalentowany pisarz mieszkający w Gdańsku. 
Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_94773.html/.
 
 
SOBOTA
 
Lata 70-te wracają na ulicę Świętojańską
Pewex, Baltona, bony towarowe, cinkciarze i wata cukrowa – relikty minionej epoki wrócą na ulicę Świętojańską w Gdyni, podczas imprezy „Nowa Świętojańska”. 
Zabawa z wieloma atrakcjami odbędzie się w sobotę 14 czerwca w godz. 14.00 – 22.00.
Szczegóły:  www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_94928.html/.
 
Jak być bezpiecznym nad wodą?
„Bezpiecznie nad wodą” to motto przewodnie najbliższego weekendu w Centrum Nauki EXPERYMENT. Wiele osób spędzi wakacje nad wodą. Nie ważne, czy to będzie morze, ocean, jezioro, czy rzeka – wszędzie należy zapewnić sobie bezpieczny wypoczynek.
W sobotę, 14 czerwca w godz. 12.00 – 18.00 i w niedzielę, 15 czerwca w godz. 12.00 – 16.00 w przestrzeniach interaktywnej wystawy spotkacie się z gdyńskimi ratownikami WOPR, którzy będą uczyć jak odpowiednio przebywać i zachowywać się nad wodą. W programie wiele atrakcji.
Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_94982.html/.
 
Magiel Twórczy w sobotę w Gdyni
W sobotę 14 czerwca w godz. 14.00 – 18.00 odbędzie się VI edycja „Gdyńskiego Magla Twórczego”, którego celem jest integracja osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną Gdyni poprzez prezentację szeroko rozumianej twórczości i umacnianie pozytywnych relacji społecznych. 
Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_94898.html/.

Lodowe Krainy 2014 – uroczysty początek rejsu
W sezonie 2014 kpt. Maciej Sodkiewicz wraz z ekipą Sekstant Expediton planuje żeglugę do kolejnych dziewiczych miejsc w Arktyce. Wyprawa eksplorować będzie rzadko odwiedzane wschodnie wybrzeże Grenlandii a także najdzikszą część archipelagu Svalbard – Ziemię Północno-Wschodnią. Poszuka też granicy lodu powyżej Spitspergenu.
Rejs rozpocznie się w sobotę 14 czerwca. Uroczyste pożegnanie zaplanowano w Basenie Jachtowym w Gdyni o godzinie 11.00.

Warsztaty edukacyjne w Muzeum Miasta Gdyni
W sobotę 14 czerwca w godz. 11.00 – 12.30 i 13.00 – 14.30 Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na warsztaty „Śladami tajemniczej mapy” z serii MIASTOMANIA dla dzieci przedszkolnych i szkolnych.
Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_95009.html/.
 
Trawa do rzeczy – gdyński szlak rekreacyjny przez parki i skwery
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia i Centrum Designu Gdynia zapraszają na wyjątkowy piknik, warsztaty, pląsy, gry oraz koncerty.
Akcesoria obowiązkowe to kocyk, kometka i piknikowy koszyk. Pierwsze z trzech zaplanowanych wydarzeń odbędzie się w sobotę 14 czerwca w Parku Rady Europy,  wgodz. 14.00-19.00. Kolejne 19 lipca oraz 9 sierpnia.
Szczegóły: http://www.gdynia.pl/dlamediow/7517_94989.html/.

Warsztaty kreatywno-kulinarne dla dzieci na Halach Targowych w Gdyni
W sobotę 14 czerwca w godzinach 11.00-13.30 odbędzie się druga cześć, specjalnej, bezpłatnej edycji warsztatów z cyklu „Plac Kreacji” Hal Targowych w Gdyni (dzieci w wieku 6-12 lat), połączonych ze spacerem poznawczo-kulinarnym po wybranych, najciekawszych stoiskach kupieckich oraz usługowych. 
W trakcie warsztatów oraz spaceru po halach, dzieci poznają właściwości różnych warzyw, owoców, przypraw; zasady zdrowego odżywiania się, nauczą się komponować smaczne surówki i sałatki warzywno-owocowe, a także planować rodzinną – piramidę zdrowego odżywiania. 
Szczegóły:www.haletargowegdynia.pl/aktualnosci/wiecej/item/cykl_kulinaria_kreatywnosc_plac_kreacji_warsztaty_dla_dzieci_czerwiec_soboty_od_godz_1.html/.

Happening na orłowskim molo dla dzieci z Afryki
W Zespole Szkół Plastycznych w Orłowie trwa Tydzień Solidarności z Dziećmi Afryki. Uczniowie chcą wspomóc swojego podopiecznego z programu Adopcji Serca – Geogresa, oraz jego kolegów ze szkoły, którzy codziennie maszerują 6 km, by dotrzeć do źródła wody pitnej. 
O godzinie12.00 uczniowie rozpoczną marsz z 5-litrowymi baniakami wody umieszczonymi na głowach. Grupa uczniów chce przejść dystans 6 km. Chcą w ten sposób zwrócić uwagę na trud, jaki dzieci z Afryki wykonują każdego dnia. Maszerować będą przy akompaniamencie afrykańskiej muzyki i w strojach uszytych z tradycyjnych materiałów z Kamerunu.
 
Grand Prix w biegach górskich Gdynia 2014
Trzeci w ramach cyklu bieg górski już w sobotę 14 czerwca. Grand Prix w biegach górskich Gdynia 2014 to czteroetapowa gdyńska impreza biegowa i Nordic Walking dla osób w każdym wieku, preferujących aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Imprezie towarzyszyć będą także zawody dla dzieci i młodzieży – Szkolna Pętelka.
Finał cyklu w sobotę 26 lipca.
Szczegóły: http://gdyniasport.pl/events/grand-prix-w-biegach-gorskich-gdynia-2014-3/.
 
Szkolna Olimpiada Rowerowa o Puchar Prezydenta Gdyni
W sobotę 14 czerwca 2014 r. odbędzie się finał I Gdyńskiej Szkolnej Olimpiady Rowerowej. Zawody dla uczniów zarówno szkół podstawowych, gimnazjalnych, jak i ponadgimnazjalnych odbędą się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.
Początek o godzinie 10.00.  Start usytuowany jest na końcu ulicy Sosnowej.
Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_95049.html/

Festyn Rodzinny – „Bezpieczne wakacje”
Rada Dzielnicy Witomino Radiostacja zaprasza mieszkańców w sobotę 14 czerwca 2014 r. w godz. 13.00 – 18.00 na Festyn Rodzinny „Bezpieczne wakacje”. 
Impreza odbędzie się na terenie Parafii św. Maksymiliana przy ul. Konwaliowej.
 
Festyn rekreacyjno-sportowy w Redłowie
Rada Dzielnicy Redłowo organizuje w sobotę 14 czerwca festyn sportowo-rekreacyjny dla dzieci z tej dzielnicy. 
Szczegóły: http://gdyniasport.pl/events/festyn-sportowo-rekreacyjny-dla-dzieci-z-redlowa/.
 
Impresje muzyczne 
W sobotę 14 czerwca o godz. 18.00 w sali Concertino (Orłowo, ul. Popiela 24) odbędzie się kolejny koncert. 
Wystąpią wybitni soliści: pianistka Magdalena Broks oraz trio Raatz’uchy w składzie: Paulina DołęgowskaEdyta SzleszyńskaBeniamin Baczewski.
Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_94756.html/.

Wykład fotografika 
Trójmiejska Szkoła Fotografii zaprasza 14 czerwca o godz.18.00 do Muzeum Miasta Gdyni przy ul. Zawiszy Czarnego 1 na wykład autorski Andrzeja Świetlika pt „Fotograf w wielkim mieście”.
Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_94764.html/.
  

NIEDZIELA 
 
Biegiem przez Orłowo
Rada Dzielnicy Orłowo organizuje 15 czerwca na terenie dzielnicy – Grand Prix Gdyńskich Dzielnic w Biegach Przełajowych dla dzieci i młodzieży. 
W zawodach wystartują także miłośnicy nordic walking. Do pokonania dystans 5 kilometrów, start zawodów o godzinie 10.00, bieg główny o 13.00.
Szczegóły: http://www.puchargdyni.pl/p/orowo.html/.
 
Seahawks Gdynia – Steelers Będzin
15 czerwca w niedzielę w godzinach 14.00 – 17.00 na Narodowym Stadionie Rugby (ul. K. Górskiego 10) rozegrana zostanie ósma kolejka Top Ligi pomiędzy Seahawks Gdynia, a Zagłębie Steelers. Wstęp wolny.
Organizatorzy zaplanowali dodatkowe atrakcje w postaci konkursów, w których wygrać będzie można różne klubowe gadżety.
 
Zawody w kalistenice Street Workout Battle 2014
Zawody w kalistenice Street Workout Battle 2014 odbędą się w niedzielę 15 czerwca na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego.
Pierwsze tego typu wydarzenie na Pomorzu. Kalistenika (treningusiłowymopartym o ćwiczenia z wykorzystaniem masy własnego ciała) to pokazy siły i możliwości ludzkich mięśni. Miejsce – infrastruktura treningowa/drążki  przy bulwarze Nadmorskim, w pobliżu restauracji Barracuda. Start godzina 11.00.
 
„Uratuj lato” z tatą i mamą
W niedzielę 15 czerwca na terenie Gdyni, Sopotu i Gdańska odbędzie się gra miejska „Uratuj lato”. Wydarzenie jest skierowane do rodzin z dziećmi, a jego celem jest pokazanie i zachęta do skorzystania z różnorodnych form rodzinnej rozrywki dostępnych w aglomeracji. 
Dzięki grze mieszkańcy Trójmiasta mają szansę uratować lato przed Panem Pochmurniakiem – zapewniając sobie słoneczne wakacje.
Szczegóły: http://www.gdynia.pl/dlamediow/7517_95043.html/.
 
Z Pogórza lato rusza
Impreza „Z Pogórza Lato Rusza! vol.2″, odbędzie się w niedzielę 15 czerwca w godz. 12.00 – 23.00 na parkingu przy Galerii Szperk (ul. Płk. Dąbka 338).
Tegoroczna edycja imprezy poświęcona została aktywności. Aktywnym można być biegając na bieżni, przemierzając kilometry nowo powstałej ścieżki rowerowej, a także spacerując z psem po kosakowskich łąkach. Gwiazdą wydarzenia jest zespół Happysad.
Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_95005.html/.
 
Dziecięcy koncert U Muzyk’uff
Cafe&Art U Muzyk’uff (ul. Derdowskiego 9-11) zaprasza 15 czerwca na koncerty w wykonaniu dzieci ze Szkółki Muzycznej ARTIG oraz Studia Muzycznego TOMiTON. Dzieci wykonają utwory wokalne i instrumentalne. 
Pierwszy koncert odbędzie się o godz. 10.30, drugi o godz. 12.00.

Letnie zawody pływackie – Swim Event
15 czerwca 2014 r. na pływalni Zespołu Szkół nr 7 (ul. Stawna 4) w Gdyni Witominie odbędzie się Turniej z cyklu Gdynia Swim Event o charakterze akcji charytatywnej.
Fundusze będą zbierane dla Julianny Hewelt, dziewczynki z porażeniem mózgowym.
Szczegółyhttp://gdyniasport.pl/events/letnie-zawody-plywackie-swim-event/.
 
Koncert młodych, zdolnych muzyków
Placówka Muzyczna Forte zaprasza na koncert instrumentalny w wykonaniu dzieci i młodzieży uczęszczających na zajęcia nauki gry na keyboard’ach. Występ jest podsumowaniem całorocznej pracy podopiecznych.
Występ odbędzie się w niedzielę, 15 czerwca w Restauracji KOTWICA (Yacht Klub Marynarki Wojennej Kotwica, Bulwar Nadmorski 40/1) o godz. 11.00. Wstęp wolny.
 
Lato na topie
W niedzielę, 15 czerwca o godz. 17.00 odbędzie się Koktajl Artystyczny w Riwierze „Lato na topie”. Wystąpią uczniowie koła wokalnego Klubu Marynarki Wojennej oraz studenci Gdyńskiej Szkoły Artystycznej. 
Koncert odbędzie się przed Klubem MW (ul. Z. Czarnego 1, od strony Bulwaru Nadmorskiego).
Szczegóły: www.klubriwiera.mw.mil.pl/.
 
Chór Akademii Morskiej na powitanie lata
W niedzielę 15 czerwca o godz. 18.00 w auli im. Tadeusza Meissnera w gmachu Akademii Morskiej w Gdyni (ul. Morska 81-87) odbędzie się kolejny Koncert „Na powitanie lata” w wykonaniu Chóru Akademii Morskiej pod dyrekcją Karola Hilla.
Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_94980.html/.

Jazz dla najmłodszych i tajemniczy instrument
W niedzielę,15 czerwca o godz. 11.00 w Klubie Studenckim Bukszpryt (ul. Morska 81-87) odbędzie się kolejny koncert z cyklu Jazz dla najmłodszych „Sztabki pełne złota …” adresowany do młodych odbiorców muzyki jazzowej.
Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_94997.html/.

Z muzyką przez wieki
Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni zaprasza 15 czerwca, godz. 19.00 do Kościoła Św. Antoniego (o.o. Franciszkanie, ul. Ujejskiego 40) na koncert „Z muzyką przez wieki” . Wstęp wolny.
Podczas koncertu wystąpią: Zespół Muzyki Średniowiecznej „Euterpe”, Zespół Muzyki Średniowiecznej „Erato”, Zespół Kameralny Muzyki Dawnej „Miraculis”, Zespół Muzyki Renesansowej „Conradus”, Zespół Muzyki Barokowej „Incazando”. W programie: średniowieczne i renesansowe utwory świeckie i sakralne, tańce, utwory mistrzów baroku oraz wiele innych.

Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zwiedzaj Gdańsk alternatywnie z Instytutem Kultury Miejskiej!

Aż osiem alternatywnych tras do zwiedzenia Gdańska proponuje w tym roku mieszkańcom i turystom Instytut Kultury Miejskiej. Do znanych już...

Zamknij